Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Chovatelská stanice Plamínek

Novinky

 

Můžete navštívit naši stránku na "FíBíčku", kde zapisuju asi častěji, než tady.  https://www.facebook.com/ChsPlaminek

 

 
2.9.2017- miminka po Alexovi
 
Alex stihl po porodu nakrýt Bingo Plamínek a máme tedy po něm ještě 4 krásná miminka :) Dva chlapečky a dvě holčičky. Kluci čistě stříbrní, holčička jedna je šedá aguti bílá po tatínkovi a druhá stříbrno bílá. Miminka jsou drobnější, ale zdravá a prospívají. 
 
 

18.7.2017- nová miminka, ztráta Alexe

Máme dva nové opakované vrhy, švýcarky a peruánce :-) všichni jsou krásní velcí, mohutní. Bohužel u jednoho miminka si nejsem jistá pohlavím, což už se mi opravdu dlouho nestalo, informaci ale určitě doplním :) děti jsou v odchovech a v prodeji :-)

Bohužel nás minulý týden opustil jeden z chovných samečků, polský peruánec Alex Dior.... všechno mělo rychlý spád, odpoledne na mě ještě pokvikoval, večer už byl apatický, ráno patrné zlepšení, no bohužel na veterinu po práci jsem to už  nestihla .... snad ještě stihl nakrýt Bingo Plamínek, která s ním byla na opakovaný vrh, ať je ještě nějaký pohrobek .... 

 

 

4.7.2017- Nové miminko po Bingo Plamínek :) 

statný jedináček chlapeček v barvě stříbrné aguti s pár bílými chloupky na pacce :) sameček je moc hezký,bude k prodeji ... 

 

13.6.2017- smutný vrh

Gréta Plamínek porodila poslední květnový den čtyři miminka... Bohužel horko a bouřka v noci asi zapůsobila,miminka mají málo srsti, zřejmě se narodily o něco dříve..... Gretka i přes svou velkou péči o tři miminka přišla. Zůstala ji jediná holčička, paradoxně nejmenší ale s nejvíce chloupky.  Myslím,že už to teď bude v pořádku. Více v odchovech.

 

11.5.2017 - dobré i špatné zprávy

 

Smrt si bohužel vybrala další daň. Rozloučili jsme  se se skorou devítiletou samičkou Peggy Cremona, krásný věk, samička až do konce byla velice vitální mezi ostatními holkami ....... dále jsme se bohužel nečekaně rozloučili se samičkou XXL White Plamínek, zřejmě toxemie..... bohužel narozená mrtvá miminka už nepředpokládaly nic dobrého, všechno bylo tak rychlé .....

Jak už to bývá ale, smutek střídá i radost a radujeme se hned ze tří vrhu. Jeden ještě dubnový jedináček stříbrno bílá peruánka po ZeeZee Plamínek.

Květnoví švýcarci a peruánci, jedna holčička dokonce stříbrno bílo saténová :-) Miminka jsou drobnější, ale maminky spolehlivé a moc starostlivé a věřím,že bude vše i nadále v pořádku. Více informací jak v prodeji, tak v odchovech.

 

13.4,2017- další smutná zpráva

 

Mamka ve středu šla nechat uspat Little Holiday on Ice, černobílou peruánku z Holandska...

v prosinci by oslavila devět let .... Holandka už nemohla na zadní nožky, tak jsme se rozhodly,

že toto pro ni bude nejlepší volba. Holandka byla až do konce silná, mohutná,kvalitní samička.

Černá vůbec neprokvétala ani nesvětlala. Dělala společnost Triumkovi,který momentálně smutní.

 

Zezze Plamínek bohužel potratila jednoho velkého jedináčka. Miminko bylo opravdu velké, zřejmě se zadusilo při porodu. Maminka je v pořádku.

 

  sad

2.4.2017
Po dlouhé době přicházím s pár zprávami z naší chovatelské stanici. Začnu těmi smutnými, první, že nás opustila šampionka,princezna , statečná slečna Tradice Plamínek. Tradici našla mamka ležet, jakoby spala.... Její věrný kamarád Lipánek smutnil, je teď sám,bude třeba mu nechat kamaráda. 
 
Další smutnou zprávou je, že nás v sobotu opustila v nedožitých krásných devíti letech Itasha od Zlaťáka. Do konce života byla ve skupince holek, které se o ni staraly, byla vždy čilá, s apetitem, ač pohublá. Myslím,že holčička měla věk krásný. 
 
A teď radostnou novinku, minulou sobotu porodila Rebelie Plamínek dvě švýcarská miminka, páreček chlapečka a holčičku, oba budou k prodeji a jsou k vidění v odchovech.  Rebelie se vzorně stará, ač je sama drobnější, miminka jsou pěkně velká. Jelikož jsem nechala Rebelii (jako většinu samic momentálně) po porodu u samce, má vrh takto brzy. Čeká ji po odstavu dlouhá pauza :-)

19.2.2017- smutný únor


Bohužel nás z ničeho nic opustila samička One Plamínek. Mamka samičku našla už bezvládnou a nedalo se ji nijak pomoci. I tato ztráta nás velice mrzí :(

5.2.2017

Bohužel nás včera ráno opustila Ebby Plamínek, pravěpodobně zápal plic, přes ATB a veškerou snahu mamka Ebby našla v objetí 4dětí, které tu po sobě nechala.... 4 sirotci mají za chvilku sice měsíc, ale jelikož byli drobnější už od narození, doufám,že vše zvládnou. Děti dokrmuju, bohužel jiná samička je nevzala.

 

24.1.2017 - další "dítě"

Zornička má z minulého týdne jedináčka :-) peruánskou holčičku, krásně okatou, standardní. Více v odchovech

15.1.2017- baby booom

Ve čtvrtek jsme měli vyloženě baby booooooom :-)  Začalo to porodem Rebelie Plamínek, ta má švýcarského jedináčka buffatého s pigmentem :-) Dál pokračovala Ebby Plamínek klasicky čtyřčátkama, tři švýcarci, jeden hlaďásek pravděpodobně :-) Jsou malincí, ale maminka se poctivě stará a věřím, že to bude v pořádku. A do třetice Minnie Galathilion, jedináčka peruánského v stříbrné aguti bílé :-))))) info podám během pár dnů,foto na facebooku

11.1.2017- zimní miminka

Máme další miminka, tentokrát po Ypsilonce (samec zůstal před tím u porodu, proto vrh tak brzy).  Ypsilonka je venkovní chlupka, miminka se narodila ve velkých mrazech,co byly. Jedno bylo mrtvé bohužel,ale máme dvě zdravé velké holčičky :-)  Maminka se poctivě stará, přikrmujeme a vše je v pořádku, obě budou k prodeji po polovině února. Taťka je Alex Dior, víc v odchovech, případně prodej.

 

Všem přejeme úspěšné vkročení do dalšího roku !!! 

4.1.2017 - miminka

 Před začátkem nového roku stihla ještě Pampeliška Plamínek porodit poslední  miminka loňského roku :-) Páreček peruánců v barvě krémové aguti s bílou :) Samička vírek navíc, sameček, zcela standard, oba budou k prodeji. Krásně prospívají,mamina jako prvorodička je velmi vzorná :-) Více v odchovech.

 

--------------------------------------------

 

2.12.2016- nová miminka
Máme krásná nová miminka po La Rose Plamínek , stříbrné peruánce, holčička dokonce v saténu :-) Více v odchovech.
 
Bohužel za dobu neaktualizace porodila i Charisma Plamínek jedináčka, malého, kterého odmítla. I přes veškeré dokrmování a snahu mamky, sameček včera umřel. Bohužel, příroda je mocná čarodějka.
 
 Xandy Plamínek na výstavě v Polsku :-)
 
 
21.10.2016 - mimča
Nová krásná švýcarská miminka z pondělka . Rusnočka Plamínek má buclíka chlapečka a Gréta Plamínek dvě holčičky :-) Více v odchovech
 
9.10.2016- nové miminko 

Hlásím jedno miminko po Ypsilonce Plamínek, taťka Alex Dior. Holčička jedináček v barvě krém aguti s bílou, asymetrie vírků, které se snad ještě srovnají:-) bohužel jsem březost moc neodhadla a Alex byl při porodu.

 
22.9.2016- nová miminka
 
Máme nová  švýcarská světlá miminka od Geeny Plamínek :-) více v odchovech, oba prcci jsou k prodeji.
 
14.8.2016 - Jubilejka, nový přírustek
 
Bohužel včera jsme s mamkou se rozhodly nechat uspat v sedmi letech Jubilee de Grande. Samička ač byla hubenější, zřejmě toho už moc neviděla, byla stále vitální, mezi samicemi měla dozor nejvyšší.  Včera bohužel ji přestaly sloužit nožky, tak jsme se rozhodly trápení ukončit. Byla to naše bílá dámička heart
 
Dnes k nám do chov přibude nový přírustek v podobě švýcarského samečka v barvě buff, který hned dostane k mání dvě ženské - Sabine a Rebelku Plamínek. Sameček přidaný do chovných samců :-)
 
 
13.8.2016 - nové fotky
Nové fotky si zasloužily peruánské holky Zeeze Plamínek a saténka Bingo. Bingo je zatím takové naše ošklivé káčátko, ale některé chlupky potřebuji prostě více času cheeky Srst saténku je o něčem jiném jak u nesaténových morčat, tak musíme vydržet heart
 
 
5.8.2016 - přírustek,Zornička
Zorničku jsem po dvou dnech klidu dala zpátky mezi samičky, je v pořádku,do konce týdne ještě akorát dobere ATB :-)  společnost holek ji udělala dobře
 
Včera se k nám vrátily dvě peruánky- mamka s dcerou Charisma a Pampeliška Plamínek. Obě jsou ve výborné kondici,přidala jsem je do chovných, zatím je nechám doma a zřejmě zkusím připustit. 
 
31.7.2016- opět veterina

Nedělní večer jak dělaný na to ho strávit na veterině... Zornička začala odpoledne mít stahy, bohužel žádné miminko ale nevyšlo. Podle paní doktorky by neměl být problém na vytlačení,bohužel stále nic ani po oxytocinu. Bohužel miminko jsme vytáhly po částech ze Zorničky pomocí kleští....miminko bylo velké a zřejmě zaklíněné, protože nešlo vůbec. Zorničky byla a je statečná, žere, má ATB, vitamíny. Myslím a věřím že to bude v pořádku. Teď spočívá s kopkou sena a špenátu.

 

 
 
28.7.2016- nová miminka ze soboty 
Ebby Plamínek začala kolem sedmé ráno v sobotu rodit :-) máme tři krásné chlapečky, z toho dva švýcarky. Ebby je vzorná mamča, vše zvládla na jedničku a stará se i nadále. Více v odchovech a v prodeji.
 
 
 
 
19.7.2016 - úspěch Bohuňovice
Nejde mi se nepodělit o úspěch z Bohuňovic.  Náš peruánský odchov Yes Plamínek získal nádherných 97bodů a s ním tato ocenění -
1.NEJLEPŠÍ PERUÁNEC, 1.NEJLEPŠÍ DLOUHOSRSTÉ BABY  a CELKOVĚ NEJLEPŠÍ MORČE VÝSTAVY!!
Moc gratuluji paní Baranové, Bártové a dětem a děkuji za příkladnou péči o "chlapečka", který ve svýych třech měsících váží už přes kilo. 
 
 
28.6 2016 - nová miminka 
 
Máme nová švýcarská miminka :-) holčičky v barvě zlaté a oranž s bílé najdete v odchovech. Obě budou k prodeji.
 
1. června 2016 - miminka , Olympie
 
Poslední horké dny se bohužel  dotkly našeho chovu.  Po velmi silné bouřce a dusnu začala předčasně rodit Olympia Plamínek, po návštěvě veteriny a veškeré péči, bohužel, naše holčička dnes boj vzdala :( Mrzí nás to neskutečně, bohužel, Olympia neměla sílu, nožky neposlouchaly :( Porodila tři mrtvá nedonošená miminka..... 
 
Včera ale porodily dvě slečny,víceméně ve stejný čas :-) La Rosa  Plamínková porodila tři krásné peruánské slečny - jedna čistě stříbrná v saténu heartzbylé dvě holčičky tudíž s SG v barvě stříbrné aguti s bílou.
Minnie Galathilion porodila miminka tři, jedno největší, bohužel mrtvé. Peruánský páreček, kluk a holka v stříbrno bílé kombinaci :-) Více v odchovech.heart

15. března 2016 - Baby boom 

Nová miminka jsou k vidění v odchovech :)Holky se rozhodly porodit na den mých narozenin :-)

 La Rosa dneska byla přidaná k samci a dostala novou fotku v chovných, myslím,že už si ji zasloužila. 

25. ledna 2016 - další miminka

V odchovech jsem přidala další dva odchovy - malé klučíky peruánce po one Plamínek a čtyři miminka po Ebby Plamínkové , švýcarky a hladkou chtg :) Aktualizace prodeje.

11. ledna 2016 - dvojitý vrh

Po ranním probuzení na nás čekalo dvojité překvapení! 

U Zorničky Galathilion jsme našli dvě miminka, bohužel jedno mrtvé(moc velká škoda,velké,

stříbro bílé). 
Druhé je holčička bílá se stříbrnou aguti, která je pořád zalezlá u maminy! O patro výše jsem se dívala, že místo 3bílých kuliček je kuliček víc:) Porodila Elizabeth Plamínek, tři TAKY holčičky, bílou červenookou ch teddynku (zřejmě, je povlněná dost) a dvě chtg v krémové a bílé červenooké barvě. Fotky najdete v odchovech.

 

4.ledna 2016  

Všem přejeme úspěšné vkročení do nového roku !

Dnes se rozhodly rodit obě bílé švýcarky, bohužel máme jen jeden vrh.

XXL White Plamínek má tři bílé švýcarské samičky! Velké, pěkné, dvě mají červená očka,jedna je tmavooká. Bohužel tak úspěšné to nebylo pro White Queen, té jsem s jedním miminkem pomohla, druhý vylezlo na veterině a třetí po té ještě také doma. White Queen baští, pije, není moc apatická, spíše unavená,tak doufám,že vše bude v pořádku.

 

 
 
 
O víkendu 25.2.2017-26.2.2017 pojedu trasu 
OSTRAVA  -  PRAHA 
pak i zpět. Můžu pomoct s dopravou 
za příspěvek na cestu. 
Více na telefonu, případně e-mailu. 
Přesné datum a čas upřesním.
Můžu  pomoct s přepravou na trase po dálnici 
OSTRAVA- PRAHA
-středa 18.10. /čtvrtek 19.10. (den upřesním).
 
Ve středu 25.10.  můžu pomoct s dopravou na trase PRAHA-OSTRAVA.
TOPlist
1 2 3 4 5
Oliiii
Y2 A Y3 PLAMINEK PISETE NAROZENI 31/9 A ODBER MOZNY ZACATEK RIJNA !!!!??? TO SE ASI PISATEL SLETL ZE???? ??????
Stefan
Dobry den,rád bych koupil mláde bílého Peruance.Nejlepe samicku a celou bílou.Predem dekuji za nabidky..Mobil-774922728
marcela kohoutova
dobry den,chtela jsem de zeptat zda byste neměla samičku CH TEDDy na vystavy a chpv kohoutova děkuji tel 776126039
marcellus
Krasne morcatka máte
Karol
Krásné morčátka a ať se daří v chovu ! :-)
ada
Miluji morčíky za 6 měsíců budu mít 2 samičky !!! :)
ada
jůůůůůůůů :):):)
tereza slabá
:) :) :)
tereza slabá
mám hodně morčat a dlouho sem neviděla taková krásná morčata,morčata jsou muj život
Pepa
Ahoj!
Nový vzkaz
nick
text
Opište číslo
Žádná data nebo nastavení...